Kurz - světlo pro fotografy přírody

Hledat na stránce

Nově připravený jednodenní kurz speciálně pro fotografy divoké přírody!

Světlo je primárním prvkem dobré fotografie. Jeho ovládnutí by tak mělo být základem pro každého, kdo to myslí s focením vážně. Cílem mého semináře bude získat cit pro vnímání světla za jakýchkoliv podmínek, aby jste tyto zkušenosti mohli využít při vlastním focení. Kurz bude rozdělený do několika bloků, které na sebe budou logicky navazovat. Po absolvování budete umět se světlem pracovat naprosto přirozeně. Zvládnete fotit za jakéhokoliv počasí, budete umět změnit na fotografii atmosféru a rozšířím vaše povědomí o barvách. Seminář je určený začátečníkům a pokročilým, kteří si chtějí v krátkém čase vybudovat základy nebo rozšířit vědomosti. 


Králíček obecný (Regulus regulus) Goldcrest, Canon 5D mark III, Canon 500mm f4 L IS + TC 1,4x, ISO 800, expozice 1/250s, clona 5.6,
Česká republika 22. 1. 2017, Autor: Petr Salinger, www.petrsalinger.cz

  • Blok umělé světlo

V tomto bloku si projdeme naprosté základy práce se světlem. Naučíme se světlo vnímat a ovládat ho. Ukážeme si nejběžnější typy svícení a zdokonalíte vaši techniku svícení s blesky. Budeme se věnovat práci s plošným i bodovým světlem. Vše si vyzkoušíme a převedeme do praxe. Získáte tak základy, na které budeme navazovat v dalším bloku. 

  • Blok - světlo v exteriéru

Společně vyrazíme ven a zůročíme nabyté informace z ateliéru. Nejdříve si ukážeme práci s denním světlem a postupně ho doplníme o záblesky. Naučíte se rychle světlo najít a využít jeho potenciál tak, aby jste byli schopni fotit a plánovat focení kdekoliv a kdykoliv. Nezaskočí vás pak žádné světlo v exteriéru. Ať už to bude východ slunce, pravé poledne nebo třeba hustá mlha.

  • Blok barva

Zabrousíme do barev a společně si ukážeme, jak jsou důležité a často přehlížené, co všechno ovlivňují a jak s nimi co nejlépe pracovat. Tak aby výsledek upoutal oko diváka, podtrhl scénu nebo navodil atmosféru. 


Informace

Školení bude probíhat v Uherském Hradišti. Cena nezahrnuje dopravu ubytování a stravu. Počet osob je omezený. Na semináři nebudete potřebovat vlastní fotografickou techniku. 

Pro více informací a rezervace mě kontaktujte na e-mail.Tangara zpěvná (Ramphocelus passerinii) Scarlet-rumped tanager, Canon 5D mark III, Canon 500mm f4 L IS + TC 1,4x, ISO 1000, expozice 1/80s, clona 5.6,
Kostarika 9. 12. 2017, Autor: Petr Salinger, www.petrsalinger.cz