Autor

Hledat na stránce


Příroda, je překrásný pulzující organizmus, který mě neustále fascinuje svojí rozmanitostí a nepřestává mě udivovat velkolepostí. Proto, když se mi do rukou v roce 2005 poprvé dostal digitální fotoaparát, bylo jasné kam povedou mé kroky. Průpravou mi bylo nejen to, že jsem vyrůstal na březích řeky Moravy v malé vesničce Kostelany nad Moravou, ale i pozdější studium na střední veterinární škole.

Focení evropské přírody je pro našince nejlépe dostupné a proto i v mém portfoliu nejvíce zastoupené. Z nejkrásnějších a nejméně člověkem ovlivněných míst Evropy, které jsem navštívil, vypíchnu především severské státy (Norsko, Švédsko) a státy na jihu (Rumusko, Bulharsko). Sem se budu vždy rád vracet za krásnou přírodou. Za sebou mám i několik zaoceánských cest. Odsud jem si přivezl nejen spustu fotografií, ale i závazek v pokračování dalších expedicí.

Doma je ale doma a to je pro mě Jižní Morava. Nikdy neodmítnu vyrazit s kamarády do lesa. Nerozlišuji jestli zrovna fotím sýkorku nebo orla. Vždy se snažím najít zajímavé úhly pohledu a proniknout do tajů přírody.

Svoje fotografie prezetuji nejen na webu, sociálníc sítích, ale občas je můžete zahlédnou v časopisech nebo v propagační materiálech Záchranné stanice v Buchlovicích, se kterou spolupracuji. Za sebou mám taky dvě autorské výstavy v Uherském Hradišti.

Účastní se pravidelně i soutěží a z úspěchů vyzvednu výhru v soutěži Čápi 2014 a nominaci v Czech Nature Photo 2018 v kategorii "Nejlepší fotografie české přírody".